Via con me

ByLibuse

Via con me

Už proběhlo několik Flirtohraní – Online Seznamovacích Setkání (FlHr SOS), a tak mám chuť podělit se se čtenáři o své dojmy. Jsem strašně ráda, že má každé setkání úžasně spontánní, kreativní a občas i nepředvídatelný průběh. Vždycky si připravím „scénář“, podle něhož jedeme, a během první půl hodiny se držíme i daného tématu. Ale pak se účastníci rozkoukají, rozjedou, reagují na sebe a přinášejí do skupiny vlastní témata. Rozjíždí se diskuze, účastníci jsou zvědaví, co jejich příběhu říkají ostatní, jak by ho řešili, jestli i oni zažili něco podobného…. a tak postupně vzniká mozaika, jejíž pestrostí jsou všichni pobaveni, překvapeni, obohaceni…. a občas se rýsuje i potenciální milostný příběh.

Milostné příběhy jsou nevyčerpatelným zdrojem filozofování, emočních vzletů a pádů….a hlavně inspirace. V tomto kontextu se mi nedávno znovu připomněl nádherný hit od italského skladatele Paola Conte – Via con me.

 Je o milencích, výzvě k útěku, o vášni i rozladěnosti, o nabádání k horké koupeli za pošmourného počasí, o kochání se mužskou přízní…Kdo by se nestulil do nabízeného chlapského objetí, nedal si nalít sklenku křišťálového italského vína, nevypnul mozek a nezačal snít? I fatální žena se občas ráda nechá svést a dopřeje si luxus nepřemýšlet o tom, zda vůbec vznikne společná cesta a jak dlouho po ní spolu půjdou…

Via, via, via noc me… něčí ruka tě zvedá z židle, vede do koupelny, kde je připravena horká lázeň a modrý župan, venku prší, ale to ti vůbec nevadí, celý ten pošmourný svět je daleko, ovšem ON je tady a říká „pojď se mnou, oddej se té temné lásce…“ it´s wonderful, it´s wonderful, it´s wonderful, good luck my baby, it´s  wonderful, it´s wonderful, it´s wonderful, I dream of you…

Song Via con me sálá vášní a bizarností, oslavuje kouzlo okamžiku a touhu. Silný zážitek je však dán hlavně osobností zpěváka a komponisty samotného. Má v sobě právě to, co by si měli aspoň v malé míře osvojit všichni muži, kteří se chtějí seznámit.

Via con me není jen píseň nabitá sexuálním napětím, ale je to i jakýsi planoucí apel na muže, aby to zkoušeli, sváděli a svým mužným šarmem okouzlovali ženy….co víc si přát?

About the author

Libuse administrator

Leave a Reply