Hlavu vzhůru: bude líp!

ByLibuse

Hlavu vzhůru: bude líp!

Včera jsem v autobusu málem propadla depce, ačkoli k tomu nijak neinklinuju:  ticho a dusno, strach dýchat, strach, že soused kýchne, v ruce pohotovostní lahvička s dezinfekcí….Atmosféra, že by se dala krájet, a k tomu ještě ta odporná inverze! Pak jsem vyrazila do supermarketu a tam zjistila, že jsou vykoupené všechny těstoviny, až na ty nejdražší. Popadla jsem tedy jedno balení za luxusních 48 Kč a během čekání u kasy, kde se pán, co si jen sotva slyšitelně odkašlal, postaral o bleskový rozestup dalších zákazníků. Uff, jsou to ale časy, nikde veselého živáčka, nikde ani náznak flirtu! A přitom by se právě teď hodil, možná víc než kdy jindy….no jen si to představte: stojíte dva metry od slečny, která svou nucenou přítomností v uzavřeném prostoru trpí stejně jako vy, kouká, aby už byla venku a mohla se z plných plic nadechnout…není to snad ideální příležitost prohodit něco odlehčujícího?

 V situacích, jaké právě prožíváme, by asi vůbec nezáleželo na obsahu a už vůbec ne na nějakém ostrovtipu, člověk bere za vděk vším, co odpoutá pozornost od koronaviru a počtu nově nakažených. A možná by stálo za to přehodnotit naše myšlenkové proudy a vypudit z hlavy všechno stresující, čím si ničíme zdraví a podrýváme imunitu. Například jak moc nás náš partner štve, jaká nehoráznost z něj zase včera vypadla. Proč obdivovaná kočička dala přednost jinému. Kdy konečně padneme na pozadí před nějakým tím ztělesněním mužnosti. Kdy nás konečně rozvedou…a tak dále. Všechny takové myšlenky vyvolávají hodnotící soudy, které se zaručeně postarají o to, že nebudeme v pohodě ani náhodou….Máme to zapotřebí právě teď? Nebylo by smysluplnější využít tohoto času objektivního ohrožení k tomu, že se přestaneme zbytečně bát? Například oslovení, když už jsme u našeho tématu? Leckomu by právě v těchto dnech zlepšilo náladu, kdyby se na něj někdo navzdory doporučené vzdálenosti 1,5 metru usmál! Nebo mu na seznamkový profil poslal třeba jen jednu příjemně znějící, podnětnou větu.

Tak hurá do toho! Jaro klepe na dveře a věřme, že s prvními intenzivními slunečními paprsky bude líp. I epidemiologové hlásí, že UV záření ten zpropadenej koroňák nemusí…

About the author

Libuse administrator

Leave a Reply