Jak by měl vypadat flirtový rozhovor?

ByLibuse

Jak by měl vypadat flirtový rozhovor?

Představy o něm mohou být individuální, i zde však existuje něco jako společný jmenovatel. Flirtový rozhovor, ve zkratce řečeno, je „zerotičtělá“ konverzace. Vždycky je kreativním dílem obou partnerů, oba se na něm i jeho atmosféře podílejí stejnou měrou, protože kdyby byl dobře prováděn jen jedním z partnerů, byl by to monolog, nikoli dialog. Nikdo si tedy nemůže stěžovat, že se neubíral tam, kam si přál. Základem úspěšného flirtového rozhovoru je samozřejmě odpovídající řeč těla. Seberafinovanější výstřih nic nesvede, jestliže s ním jeho nositelka nebude umět vhodně pracovat. Tím není myšleno vypínání hrudníku a natáčení se směrem k muži, ale celková nonverbální konverzace. Jak se na muže dívá, jak se pohybuje, jak se k němu natáčí, jak mistrně dovede mísit přibližování a oddalování. Některé ženy jsou v tom hotové mistryně, ale ani ty, které se domnívají, že ony „kočičí“ signály vysílat neumějí, nemusejí klesat na mysli! Stačí být příjemně naladěna, otevřená, roztomile zvídavá, chovat se imponujícím způsobem. Muži naskakují na to, co je typicky ženské, nikoli na přehled kariérních úspěchů a cílů. Tím samozřejmě nemám na mysli, že by si žena na prvním rande měla počínat jako buchta nebo dokonce husička! Pracovní úspěchy ženy zdravě sebevědomého muže potěší a bude je s ní sdílet – jestliže ho ovšem „uhrane“ jako žena…

Co se konverzačních témat týče, na první schůzce není třeba zacházet do žádných podrobností. Zde platí víc JAK než CO…O čem mluvit? Zde bych řekla, že o všem (s mírou), co oba baví. Za vyloženě „no go“ bývají považována témata jako peníze, víra, politika, sex, nemoci. ..což ale nemusí znamenat, že je musíme vylučovat za každou cenu. Jde-li na rande jeden z partnerů rovnou z nemocnice, kde dostal sádru, bude asi přirozené a naopak žádoucí, zeptá-li se ho protějšek, co se mu stalo a trochu si s ním o tom popovídá. V tomto případě nejde o morbidní hrabání se v nepopulárním tématu nemocí, ale o projev zdravého zájmu a účasti.

Těm, co ovládají němčinu, doporučuji podívat se na film Altersglühen – Speed Dating für Senioren. Ale nejen jim. I jazyka neznalí si mohou všimnout, jak se do řeči těla promítne zájem a naopak, jakými signály se vyznačují nezájem až odpor. Herci také skvěle demonstrují „zrcadlení“, které se objeví prakticky hned, jakmile mezi těmi dvěma zavládne harmonie.

Nehraje žádnou roli, že se zde jedná o seznamovací akci pro lidi cca 50+. V rozhovorech si vedou stejně a dělají tytéž chyby jako mladší ročníky. Někteří single – koučové považují za nešťastnou otázku „Co tady vlastně hledáš?“. I ta zde padne několikrát, což má svůj důvod. Takhle se lidé na těchto a podobných akcích opravdu ptají. Nemyslím si, že je to špatně. Člověk sice nemůže tušit, jestli právě na téhle akci pozná někoho, s kým by si uměl představit další léta svého života….ale může a dokonce by měl vědět, kam směřuje, jaký typ partnera si přeje a na jaký způsob partnerství se cítí. Jestli například nevylučuje, že by chtěl s partnerem bydlet, až se oba lépe poznají, nebo mu stačí vídat dvakrát týdně a zůstat každý ve svém.

 

Vraťme se ale k flirtovému rozhovoru. Jelikož se nám líbí to, co je nám podobné či blízké, doporučuje se rozvíjet, co oba diskuzní partnery spojuje. Nemusí jít o stejné koníčky, ale o to, najít i v odlišnostech „nit“ k něčemu spřízněnému. Pokud například muž s nadšením mluví o zemích, které navštívil, žena tam ale nikdy nebyla, stačí, projeví-li zvědavost a chuť vyrazit tam také. Chuť cestovat je zde tím společným.

Kontroverzním tématem mohou být domácí mazlíčci. Pokud například po jiných stránkách imponující žena prohlásí, že spí a i v budoucnu hodlá spát se svým psíkem v posteli, je lepší zdržet se kritického komentáře a počkat si na další vývoj. Nelze vyloučit, že jde o pózu, demonstraci určité exotiky, nezávislosti atd. Aby to nevypadalo, že je doma až tak moc sama. Pokud se ovšem později přece jen ukáže, že pes je důležitější než všecho ostatní, nezbývá než popřát si hodně štěstí a jít každý svou cestou. Pozdější rozchod pro naprostou odlišnost nelze vyloučit, ale je třeba vědět, že k němu vedly skutečně pádné důvody.

Každou větu lze vnímat jako pomyslné rozcestí. Kterým směrem se vydám? Budu odpovídat na otázky jako hodná žačka ve škole, nebo se tajuplně usměju a uhnu úplně jiným směrem? Viz Scarlett Johansson ve filmu Match Point, kdy na dotaz drzého tenisového trenéra, jestli ji jeho arogantní styl odpuzuje, řádně „cool“ odpoví, že by si to musela rozmyslet.

Půvabný flirtový rozhovor s mnoha nečekanými obraty a zvraty obsahuje film Cizinec. Považuji ho za nejzdařilejší scénu, dál už je to jen akčák…Angelina Jolie si ve vlaku doslova vychutnává rozpaky muže, k němuž si přisedla (a samozřejmě vidí, jak na něj působí). On se však nedá a kontruje tak originálně, že je to „jedna – jedna“. Něco v tomto smyslu: Nevadí, vám, že kouřím? Je elektronická…Ona: „Byla bych radši, kdybyste dělal to, co vás baví…“ On pak na žádost tajemné krásky, aby jí vyprávěl její příběh, vysype z rukávu obdivuhodnou story. Ona je nadšená a zvědavá. On však pochopitelně neprozradí úplně do detailu, jak skončí. Oba pak odcházejí na večeři, kde se v debatě mohou pokračovat.

Flirtový dialog, kde si zase on vychutnává ji, najdeme například ve filmu Ďábel nosí Pradu. Možná si vzpomenete na scénu, kdy asistentka drsné šéfky módního časopisu, Andy, na schodech potkává novináře, svůj spisovatelský idol. Vidí se již poněkolikáté, přesto se mu ji i tentokrát podaří vykolejit. Andy: „Víte, já nejsem tak hodná, jak si myslíte“. Na to on: „To doufám….“

Co by se na to dalo odpovědět? Napadá vás vtipná reakce, která by vyhodila z konceptu i tohohle ostříleného a protřelého svůdníka? Zamyslete se nad tím a cvičte se v konverzační pohotovosti, postřehu a vtipu. Pro seznámení jsou to důležitější faktory než samotný zjev a může si je osvojit každý! Tedy pokud chce…

About the author

Libuse administrator

Leave a Reply