Jsou čeští singles křupani?

ByLibuse

Jsou čeští singles křupani?

Nechci působit předpojatě, přesto se tomuto dojmu nemohu ubránit. Nikde v zahraničí jsem se totiž nesetkala s přirovnáním 50-letých žen k hovězímu dobytku. Nevěříte? Tak si nechte vyprávět můj nejčerstvější zážitek.

Konal se minulý týden. Na sociálních sítích jsem se seznámila s mužem 53, SŠ, jenž hledá novou partnerku. Jelikož psal bez chyb dokonce i obsah jeho mailů dával smysl, napadlo mě, že by mohl imponovat jedné mé klientce, pohledné padesátileté manažerce. Domluvili jsme se na krátké informativní schůzce v nákupním centru Palladium. Docela jsem se těšila, i po telefonu ten muž působil sympaticky. Předesílám, že jsem věk klientky samozřejmě netajila a on s ním byl srozuměn…

Skutečnost, že se tam ke mně hlásilo 2-metrové monstrum se žvýkačkou v puse, byla sice překvapivá, ale budiž. … Skutečná soda přišla vzápětí: „Takže vono je tý ženský 50, joooooo? Kdo by do prdele chtěl takovou starou krávu???!!!! Já se cejtim o 20 let mladší, jsem top fit a mám teda nárok na nějakou max. třicítku!“  To mě málem porazilo, nicméně jsem se nadechla a nesměle opáčila: „Ale vám je přece 53….? “ Na to on: „No a co má bejt, kurva? Starou brécu už jsem měl, bylo jí 50 a hrozně mě milovala! Byste teda koukala! Vařila, pekla, prala, starala se vo mě. Jenže já ji prostě milovat nemoh, to je přece jasná věc, nééééé?“ Mohla jsem odejít a nechat to vulgární hovádko mluvit do prázdného prostoru. Ale duch novinářky zvítězil a s ním bytostná potřeba přijít na to, co se za tím skrývá. „A kde je tedy chyba? Proč jste sám?“ „No to bych do prdele taky rád věděl! Snažím se seznámit dýl než 6 let, ale furt nic. Jo ale pozor, nedávno jsem natrefil na jednu náááádhernou kočičku! Hubeňoučkou, s kérkou… pušušňáníčko! Bohužel striptérka….“  Já na to: „Aha. Takže akorát tak do postele, že…? Nic pro život.“ Následovala sprcha výrazů tak fekálních, že si je zde vůbec netroufám citovat. Transformováno do slušné řeči dotyčný chtěl vyjádřit, že on je něco víc než ti, co na seznamkách hledají pouze sexuální dobrodružství a jsou vybaveni patřičnými fyzickými proporcemi. V dalším slovním výlevu projevil odpor vůči současné komerci a rovněž přání najít si pro další etapu svého života cizinku. „To by neměl být žádný problém“, komentovala jsem, „asijskými restauracemi a masážními salóny se to tu přece jen hemží!“ „Jo abych vypláznul litr a hovno? Tůdle! Já už do ženskejch cpát prachy nebudu, to už tady jednou bylo!“ 

Typické, pomyslíte si. Zklamané, odmítnuté, zhrzené a pravděpodobně neúspěšné, svým způsobem politováníhodné individuum. Úkaz, vyskytující se  zřídka! A máte pravdu, ovšem jen co se míry arogance a  vulgarity týče. Kritický, přezíravý až opovržlivý pohled na ženy, které nevykazují parametry barbín, však u nás není jevem nikterak výjimečným. Někdy mívá zdánlivě nevinnou, humornou formu. 

Vzpomínám si na údiv jednoho Němce, jehož jsem před pár lety učila češtinu. Dělali jsme cvičení z učebnice a stálo tam: ta žena není hezká, je ošklivá. Můj žák se zarazil a řekl, že něco takového by v Německu rozhodně neprošlo. Napůl žertem se mě zeptal, jestli je česká společnost frauenfeindlich /nepřátelská vůči ženám/ a uvedl několik případů, kdy si toho zde všiml. Vyjádřil se dokonce v tom smyslu, že je mu Češek líto. Jsou prý hezké, schopné a  neuvěřitelně skromné, což se o mužích říct nedá.

Tento názor není nijak ojedinělý. Setkala jsem se s ním potom ještě mnohokrát….Nefiltruji sice naši  společnost okem zahraničního manažera, ale i ze svých zkušeností z ciziny vím, že je tam ve vztazích leccos jinak. Zřejmě to má svou logiku. Asi nelze očekávat, aby se do vztahů mezi muži a ženami nepromítlo celé to  poněkud prohnilé ekonomicko-politicko-sociální či jaké ještě podhoubí! Výsledkem tohoto marasmu je i narůstající počet single-mužů, kteří na sociálních sítích loví bohaté ženy….řečeno slovníkem výše citovaného týpka „dojné krávy“. Zde věk kupodivu není překážkou. Ba naopak. Čím starší, tím vděčnější, přítulnější – a štědřejší! Což ale neznamená, že by se takto smýšlející pánové chtěli sexuálně omezit a být věrní – to ani náhodou! Mají to dobře zařízeno: zajíčky na povyražení, starší na užitek. Chvíli tady, chvíli jinde. Než se to provalí…ale ani pak není zle. Osamělých žen je jak hub po dešti, stačí se jen porozhlédnout a sbírat plné koše.

U mužů s tímto světonázorem nehrozí, že by ke zralým ženám přistupovali jako k delikatesám. Třeba jako německý novinář Tobias Schönpflug, který je právě takto hodnotí. Ve svém článku Ältere Frauen sind heißer als junge Dinger (Starší ženy jsou žhavější než mladice) pro welt.de se podivuje nad biologicky zakódovanou vazbou starších mužů na mladé žáby. Tvrdí, že on takhle naprogramován nebyl ani jako student ani teď, ve zralém věku. Na humorných příkladech pak demonstruje nemožnost dosažení souladu s výrazně mladší partnerkou. Dotazy typu: víš, že můj učitel angličtiny je pěknej idiot? Nebo (uprostřed noci): na co teď právě myslíš…?jsou pro něj nervy drásajícími důkazy propastného rozdílu. A co se sexu týče: na rozdíl od dvacítek čtyřicítky moc dobře vědí, co v posteli chtějí a umějí toho  taky dosáhnout! Ale ok, budiž. Pro někoho může být mladice terapií. Je-li to tak, potom je starší žena vysloveně požitkem, uzavírá Tobias Schönpflug ve zmíněném článku pro welt.de. 

Geschmacksache, do češtiny přeloženo – záleží na vkusu, dalo by se podotknout. 

A o ten právě jde. Vkus se nám totiž z mezilidských vztahů nějak podezřele rychle vytrácí. Tím nechci říct, že se v Čechách nevyskytují příjemní, galantní, slušní a inteligentní muži, kteří se k partnerkám chovají patřičně a prima. Jen se mi bohužel zdá, že procento těch druhých je u nás navzdory malému počtu obyvatel nebezpečně vysoké. A zdá se mi to přesto, že nejsem žádná skalní feministka! Muže mám ráda po všech stránkách a často se s nimi pobavím líp než se ženami. Neberou si servítky, tudíž je s nimi víc srandy. 

About the author

Libuse administrator