Růže od Guntera Sachse atd.

ByLibuse

Růže od Guntera Sachse atd.

V sobotu jsem si pustila pořad Liebesgeschichten. Vysílá se na 3sat.de a jde v něm o prezentaci singles, kteří touto cestou hledají nového životního partnera. A právě jeden z hostů tohoto seznamovacího dokumentu mě inspiroval k dalšímu příspěvku. Tento muž, po otci Ital, vyřkl několik zajímavých myšlenek na téma úspěchu (mužů) u žen. Zabýval se mimo jiné tím, proč jsou ženami tak dobře přijímáni Italové: protože v seznamovací fázi do toho jdou naplno, jsou schopni vyvinout úžasnou kreativitu. Když Ital spatří ženu, která se mu líbí, jde k ní a zeptá se na její jméno. Ta žena odpoví např. Beate a on se začne rozplývat, jak krásně to jméno zní….A teď to podstatné: není důležité, jestli ta žena věří, že je z jejího příjmení skutečně tak odvázaný. O tom vůbec nepřemýšlí, protože je fascinována jevem jako takovým. Tím, že do toho ten muž jde, zajímá se o ni.

Dalším příkladem, o němž ten host mluvil, byly růže, jimiž kdysi Gunter Sachs zasypal dům BB v St.Tropez. Ano, tohle bylo gesto, kdy celý svět zíral.

Kdo je něčeho takového schopen, dává nejen květiny, ale hlavně zásadní informaci o sobě: že je pro svou lásku schopen udělat cokoli (velkolepého), že je mu úplně fuk, co si o něm kdo myslí, že je nebojácný, odvážný a kreativní. Prostě: pravý muž, opora a pevný pilíř do života.

Co se hosta onoho pořadu týče, na dotaz, zda by si počínal stejně, odpověděl, že by nejdříve daroval jednu růži a teprve kdyby se to setkalo s úspěchem, koupil by příště tři a pak třeba i pět…

A jsme u toho: u opatrnosti, díky níž na tom jsou mnozí tak, jak na tom jsou – totiž tak, že se „nemohou